Samorząd Uczniowski
W dniu 27.11.19 r. odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski, Dzień Życzliwości pod hasłem "Człowiek człowiekowi owieczką". W tym dniu uczniowie naszej szkoły przyszli na lekcje ubrani na biało. Natomiast dla klas 7 został zorganizowany turniej, pod tym samym hasłem. Klasy 7 a ,b i c rywalizowały, zmierzając się w następujących konkurencjach: test wiedzy, wyścigi rzędów, skonstruowanie owieczki z owoców, klasowy teledysk na żywo do piosenki o owieczce i wiele innych. Po godzinie zmagań udało się wyłonić zwycięzcę, którym została klasa 7A.
W ciągu całego dnia na głównym holu znajdowała się foto-budka z motywem dwóch owiec, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie . Również na holu umieszczono piękny, ogromny rysunek górskiej łąki, na którym można było powiesić swoją owieczkę z życzeniami dla innych.
Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.
Członek Samorządu Szkolnego
Maria Leszczyńska
Dnia 30.10.2019 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych, które zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet, różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Tak też stało się w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby w formie zabawy sprawdzić gotowość "czwartaków" do wstąpienia w szeregi uczniów Jedynki. Zmagania uczniów oceniała komisja w skład której weszli: wicedyrektor szkoły pani Urszula Wójcik, przedstawiciele SU Weronika Kempista i Marysia Leszczyńska. Uroczystość poprowadziła pani Barbara Jaroszkiewicz – opiekun SU a towarzyszyli jej członkowie Samorządu Uczniowskiego. Konkurencje sprawdzały przygotowanie czwartaków w różnych dyscyplinach. W pierwszym zadaniu uczniowie zaprezentowali swoją klasę. Były piosenki, transparenty i okrzyki. Wszyscy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do zadania. Prezentacja klas wypadła wspaniale. Następnie przedstawiciele klas zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. takie pytania: Kto jest patronem szkoły? Jaki jest adres szkoły? Kolejna konkurencja należała do sportowców. Pokonali oni bardzo trudny tor przeszkód. Kolejne zadanie polegało na znalezieniu jak najwięcej nazwisk nauczycieli i uczniów z klasy. Nazwiska były napisane na karteczkach i rozwieszone na ścianach Sali gimnastycznej. Zadanie sprawdzało spryt i orientację. Było wiele zabawy.
Ostatnie zadanie należało do wychowawców. Panie musiały zjeść solidny plaster cytryny z uśmiechem na ustach. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. W klasyfikacji końcowej komisja ogłosiła remis.
Po ogłoszeniu wyników nastąpił bardzo ważny moment czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień.
Na koniec wicedyrektor szkoły Pani Urszula Wójcik wręczyła klasom czwartym pamiątkowe dyplomy i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Od tego momentu czwartoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Gratulujemy!
Samorząd Uczniowski
,,W 80. rocznicę II Wojny Światowej”
Sztutowo – Gdańsk – Gdynia - Sopot
W dniach 15-17.10 odbyła się 3-dniowa wycieczka do Trójmiasta, zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Jej tematem przewodnim była II wojna światowa.
Pierwszego dnia rano, wyjechaliśmy do Sztutowa, gdzie w latach 1939-45 znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Początkowo był on przeznaczony dla Polaków, ale od 7 stycznia 1942 roku, został otwarty również dla innych nacji. W czasie swojego istnienia przez obóz przeszło ok. 110 tysięcy więźniów. Poznaliśmy dokładnie, cała historię tego miejsca i obejrzeliśmy pozostałości po nim. Tragicznie zmarłych uczciliśmy minutą ciszy. Widzieliśmy również film pokazujący stan obozu w chwili wkroczenia wojsk radzieckich oraz proces sądowy zbrodniarzy i katów obozu Stutthof. Po zakończeniu zwiedzania przyjechaliśmy do miejsca noclegu. Pierwszy dzień zakończyliśmy pieszą wycieczką nad morze, koło Mikoszewa.
Drugi dzień rozpoczęliśmy produktywnie, zwiedzając Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Spędziliśmy tam trzy godziny, poznając historię II Wojny Światowej, z punktu widzenia zarówno wielkich polityków jak i zwykłych, prostych ludzi. Muzeum uświadomiło nas, o tym jakim okrucieństwem jest wojna i zostawiło u nas ślad pamięci o jej ofiarach i bohaterach. Potem przyjechaliśmy na gdańską Starówkę, gdzie przeszliśmy się ulicą Długą, przy której znajdował się Dom Uphagena i Ratusz Głównego Miasta Gdańsk. Zobaczyliśmy też Długi Targ, Fontannę Neptuna i Dwór Artusa. Następnie odbyliśmy 30 minutowy rejs pięknym statkiem, który wraz z nami dopłynął na Westerplatte. Tam także poznaliśmy losy tego miejsca i bohaterskiej obrony. Poświęciliśmy również czas na chwilę zadumy przy Pomniku Obrońców Wybrzeża.
Ostatniego dnia pojechaliśmy do Sopotu i przeszliśmy się najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim, liczącym około pół kilometra długości. Następnie spacerowaliśmy po najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta Sopot – Bohaterów Monte Casino, gdzie widzieliśmy także Krzywy Domek. Po tym, pojechaliśmy do ostatniego miasta, wchodzącego w skład Trójmiasta, czyli Gdyni. Wstąpiliśmy do Akwarium Gdyńskiego, w którym można było zobaczyć świat roślinny i zwierzęcy środowiska wodnego i wodno – lądowego, np. rafa koralowa, miniaturowe rekiny, krokodyla, kraby i wiele różnych odmian ryb. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie jednego z najlepszych polskich okrętów niszczycieli podczas II Wojny Światowej, Okrętu Muzeum Błyskawica. Od 1976 roku ORP Błyskawica, stoi zacumowany jako okręt muzeum. Zobaczyliśmy uzbrojenie artyleryjskie i torpedowe oraz główną wystawę znajdującą się pod pokładem z modelami statków z różnych epok, broń, mundury, dokumenty i odznaczenia – w tym order Virtuti Militari, którym okręt został odznaczony 28 czerwca 1987 w 50. rocznicę swojej służby pod biało-czerwoną banderą.
W imieniu wszystkich uczestników wycieczki, chciałabym serdecznie podziękować paniom opiekunkom, które zgodziły się z nami pojechać i wzięły na siebie obowiązek dopilnowania nas podczas wycieczki oraz p. Liliannie Kuczyńskiej, która zorganizowała cały wyjazd. Dziękujemy, bo dzięki paniom, mieliśmy okazję poznać historię okresu II wojny światowej i zwiedzić kawałek Polski.
Członek Samorządu Szkolnego
Maria Leszczyńska
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
2 i 3 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach wybrano reprezentantów uczniów, którzy będą organizować życie szkoły i aktywnie uczestniczyć we współrządzeniu. Spośród najmłodszych uczniów wybrano: Lenę Betlejewską, Adama Gajewskiego z IIa, Michalinę Dębek z III a oraz Helenkę Świątkowską z III c. Starszych uczniów reprezentować będą: Weronika Kempista, Nikola Brzozowska, Dominika Deptuła, Maria Leszczyńska, Marcelina Modzelewska, Amelia Subda i Mateusz Ziemczyk.
Życzymy dobrej i aktywnej pracy.
Opiekunowie SU
Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej nr 1 w ramach obchodów Dni Ostrowi zorganizował konkurs pod hasłem „Dzieje Ostrowi”.
Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i ufundował nagrody dla zawodników.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII z ostrowskich szkół podstawowych.
Konkurs miał formę turnieju 1 z 10. Po wcześniejszych eliminacjach przeprowadzonych w poszczególnych szkołach zawodnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii dziejów miasta. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą obejmującą historię od czasów średniowiecznych po dzień dzisiejszy. Doskonale odpowiadali na bardzo trudne, szczegółowe pytania. Po pierwszej turze wszyscy zawodnicy zachowali swoje szanse i cała dziesiątka zmagała się z pytaniami tury drugiej. Jednak do trzeciej mogło przejść tylko trzech zawodników, którzy po zaciekłej rywalizacji podzieli miejsca finałowe między sobą. Turniej wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 Maria Leszczyńska. W finale konkursu znaleźli się również Oliwia Wyszonierska z SP 1 i Michał Podbielski z SP3. Zmaganiom zawodników towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez uczniów SP 1 pod kierunkiem nauczyciela muzyki Katarzyny Trętowskiej. Zwycięzcom i uczestnikom turnieju zostały wręczone wartościowe nagrody. Wręczenia nagród dyrektor SP1 Ewa Subda i członek komisji Daniel Święcicki.
Turniejowi towarzyszyła wystawa publikacji na temat Ostrowi przygotowana przez szkolną bibliotekę.
Konkurs został wpisany jako impreza towarzysząca Dniom Ostrowi, więc sądzimy, że w przyszłym roku uczniowie ostrowskich szkół ponownie będą mogli sprawdzić swoje wiadomości na temat naszego miasta i regionu.
Aleksandra Ogrodnik
13 maja, o godzinie 6:30 grupa uczniów z klas ósmych wyruszyła na pięciodniową wycieczkę na południe Polski. Pod nadzorem nauczycieli i pilota wycieczki młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę i miło spędzić czas na rozrywkach.
Pierwszym punktem wycieczki, jeszcze przed przyjazdem do ośrodka, było muzeum obozu Auschwitz. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać przerażające realia codzienności więźniów. Zobaczyli również pozostałości po Auschwitz Birkenau.
Po przyjeździe do ośrodka Totus Tuus i zakwaterowaniu się, mimo ciężkich warunków pogodowych, udało się zorganizować ognisko w ramach obiadokolacji.
Następnego dnia autobus skierował się do muzeum górali i zbójników w Rabce Zdrój. Poza samym zwiedzaniem młodzież podzielona na grupy mogła wcielić się w zbójników podczas gry terenowej. Niestety pogoda uniemożliwiła zrealizowanie kolejnego punktu wycieczki-wejście na górę .
Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki mieli okazje poznać bliżej postać Jana Pawła II. Podczas zwiedzania domu rodziny Wojtyłów panowała niesamowita atmosfera, a zaraz po tym młodzież, szlakiem papieża, udała się do kawiarni na kremówki.
Tego samego dnia w planach zwiedzania znalazło się również Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Po wielu edukacyjnych punktach wycieczki czwartego dnia przyszedł czas na rozrywkę. Cały dzień został przeznaczony na Energylandię. Młodzież miała okazję jechać najszybszym rollercoasterem w Europie, ale również skorzystać z innych atrakcji, takich jak kino 7D czy kolejki wodne.
W końcu przyszedł dzień wyjazdu. Ostatnim punktem programu było zwiedzenie ruin zamku w Ogrodzieńcu. Przewodnik wprowadził atmosferę tego miejsca i przywołał historie z nim związane. Pokazał nam również okrutne metody tortur stosowane w czasach średniowiecza.
Powrót miał miejsce o godzinie 20.30. Wszyscy mówili pozytywnie o minionym czasie i prawdopodobnie, zarówno młodzież, jak i nauczyciele, będą długo wspominać te wspólne 5 dni.
Alicja Sówka
"Nasza szkoła jest radosna, bo dziś przyszła wiosna" - takie hasło towarzyszyło najmłodszym uczniom SP1-21 marca, w pierwszy dzień wiosny.
Stary zwyczaj ze słomianą kukłą, symbolizującą zimę i z kolorowymi gaikami, oznaczającymi wiosnę, do dziś jest popularny i lubiany przez dzieci.
Nasz wiosenny spacer i kolorowy korowód prowadziła Marzanna -wykonana przez uczennicę klasy II a Nadię Szulkowską. Przepędzona zima, pożegnała się z nami na rok.
Mały Samorząd Uczniowski
14 stycznia 2019 roku w Szkolę Podstawowej nr 1 samorząd uczniowski zorganizował kilka atrakcji z okazji walentynek. Z inicjatywy zarówno nauczycieli, jak i uczniów powstało kilka zabaw i konkursów w tematyce święta zakochanych. Każdy mógł pomóc budować atmosferę, chociażby przez czerwony strój, który założyło tego dnia większość uczniów, ze względu na symbolikę tego koloru.
Tak, jak co roku i tym razem odbyła się poczta walentynkowa - uczniowie klas 4-8, a także gimnazjalnych mieli możliwość anonimowo podzielić się swoimi uczuciami, złożyć życzenia lub po prostu przekazać komuś kilka miłych słów. Kartki walentynkowe, wrzucone do ozdobnego pudełka, były następnie dostarczane do adresatów. Rekordzistą w kwestii otrzymanych kartek okazała się klasa V f, jej uczniowie zgromadzili łącznie aż 56 walentynek. Drugie miejsce z wynikiem 21 kartek zajęła klasa VII b.
Uczniowie mogli również wykazać się umiejętnościami w konkursach. W jednym z nich zadaniem było napisanie życzeń lub własnych przemyśleń na temat miłości, przyjaźni lub innego pozytywnego uczucia. Teksty umieszczone na karteczkach w kształcie serduszek stworzyły klimatyczną wystawkę. Zwycięska praca należała do Michała Bartkiewicza z gimnazjalnej klasy IIIa, natomiast II i III miejsce zajęły kolejno Marcelina Bartnik i Aleksandra Ogrodnik z VIII c.
Artystycznie uzdolnieni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w plebiscycie na makijaż z motywem walentynkowym. Powstało wiele wyjątkowych prac, jednak jury przyznało najwyższy stopień podium Marcelinie Bartnik i Oli Ogrodnik. Drugie miejsce zajęły Alicja Sówka i Oliwia Radgowska, natomiast Amelia Świerczyńska i Wiktoria Prabucka podzieliły się miejscem trzecim.
Między lekcjami, na holu odbywały się zabawy, podczas których uczestnicy mogli zdobyć słodkie nagrody. Zaangażowanie wykazywali głównie młodsi uczniowie, spędzając każdą przerwę na gromadzeniu punktów, poprzez trafianie w odpowiednie pola na tarczy i wykonywanie określonych wcześniej zadań.
Wszyscy zaangażowani okazywali wielki entuzjazm, zarówno przy zabawach, jak i przy samej organizacji, która przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Uczniowie zapowiedzieli również chęć pomocy przy kolejnych zbliżających się świętach.
Alicja Sówka
6 grudnia 2018 w naszej szkole SP 1 było radośnie i "mikołajkowo". Aby godnie uczcić ten dzień, dzieci i panie ubrały się na czerwono i założyły mikołajkowe czapki.
Zgodnie z tradycją św. Mikołaj w towarzystwie "Mikołajek" obdarował wszystkich słodkimi upominkami.
W małej „jedynce” podczas długiej przerwy opiekunki MSU i SKO zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy tanecznej (Zumby, "Jingle Bells" oraz walczyka grzecznych dzieci "Grudniowy Mikołaj").
Klasy świętowały ten dzień w różny sposób: jedni wyjeżdżali na wycieczki, inni oglądali filmy w kinie, jeszcze inni obdarowywali się prezentami, a klasa I a była na koncercie Majki Jeżowskiej.
Tego dnia każdy miał wyśmienity humor i uśmiech na twarzy. W szkole gościł świąteczny nastrój. Kolejne spotkanie ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM... już wkrótce!
Danuta Brzostek
Tradycyjnie Mały Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową w dniu 29 listopada 2018 r. Było miło i czasem groźnie, gdy rozpoczęły pracę nasze wróżki... Wieczorek uatrakcyjniały gry i zabawy prowadzone przez nasze Panie. Lubimy spędzać czas wolny w taki sposób. Dochód uzyskany z biletów przeznaczymy na cele charytatywne.
MSU
22 listopada w SP 1 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Życzliwości. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował działania pod hasłem „Wiwat Niepodległa”.
Uczniowie w tym dniu mieli przyjść ubrani na biało-czerwono. W czasie przerw można było posłuchać pieśni patriotycznych. Członkowie SU rozdawali cukierki, do których przypięte były białe i czerwone karteczki ze słowami sławnych ludzi, dotyczących patriotyzmu i ojczyzny. Warunkiem otrzymania cukierka była prawidłowa odpowiedź na pytania z historii Polski.
SU przy pomocy uczniów klas IV-VIII zorganizował cukierenkę, w której znalazły się biało-czerwone ciasta i desery. Cukierenka cieszyła się dużym powodzeniem. Na każdej przerwie była licznie oblegana.
W ramach obchodów Dnia Życzliwości SU zorganizował także „Wieczór filmowy z nutką historii”. W piątek po zajęciach szkolnych zainteresowani uczniowie przyszli, aby wspólnie obejrzeć filmy przedstawiające historię Polski i podzielić się refleksjami na ich temat.
Łukasz Kuczyński
W październiku uczniowie SP 1 zbierali karmę dla psów ze schroniska. Z tej okazji SU ogłosił konkursy dla klas.
Pierwszy z nich miał za zadanie wyłonić klasę, której uczniowie przynieśli najwięcej karmy. Wygrała klasa IV a, której uczniowie przynieśli 48 kg karmy i otrzymali bon na dzień bez pytania i kartkówek.
Drugi konkurs wygrała klasa VII c i otrzymała bon na dzień bez prac domowych. W tym konkursie zwyciężyła klasa, z której najwięcej uczniów przyniosło karmę.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji Samorządu Uczniowskiego. Zebraliśmy wiele kilogramów karmy dla bezpańskich psów, pozbawionych miłości i troski opiekunów i spokojnego domu.
Karmę odebrali pracownicy schroniska, a na ręce Dyrektora Szkoły wpłynęło piękne podziękowanie dla uczniów, rodziców i nauczycieli ze Schroniska dla Zwierząt Bąkówka.
Samorząd Uczniowski
28 września 2018r. uczniowie klas III Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wybrali swój Samorząd Szkolny. O funkcję przewodniczącej Samorządu ubiegały się Magdalena Lasoń, Aleksandra Nurkiewicz, Joanna Pawłowska oraz Kinga Żochowska.
Kandydatki podczas debaty przedwyborczej, którą przeprowadził 26 września sztab wyborczy w składzie: Wiktoria Dzikowska, Wiktoria Grucelska, Karolina Łojek, Karolina Modzelewska oraz Zuzanna Kłosińska, zaprezentowały swoje programy oraz odpowiadały na pytania dotyczące działalności w SU.
Jak co roku wybory wywołały wielkie emocje. W głosowaniu wzięło udział 86 uczniów – wszystkie głosy były ważne. Przewodniczącą została Magdalena Lasoń, zastępcą Kinga Żochowska.
Aleksandra Nurkiewicz i Joanna Pawłowska weszły w skład Zarządu SU. Gratulujemy!!!
Wiktoria Dzikowska
Dnia 29.09.2018 odbyły się wybory do SU. W głosowaniu wzięło udział 457 uczniów. Oddano 449 głosów ważnych i 8 nieważnych.
Do samorządu uczniowskiego przeszły osoby, które uzyskały powyżej 20 głosów. Są to:
1. Lena Wiśniewska V e 35 głosów
2. Ola Nagórka VII a 30 głosów
3. Ola Ogrodnik VIII c 25 głosów
4. Ola Romanik VIII c 23 głosy
5. Dawid Bubrowiecki VI a 22 głosy
6. Olga Kożuchowska VIII a 22 głosy
7. Oliwia Jasrzębska VIII a 21 głosów
8. Kinga Borawska VII a 21 głosów.
Dnia 4.06.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się obchody Dnia Dziecka przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W tym roku obchody odbyły się pod hasłem „Ulubione gry i zabawy”.
Dzień Dziecka rozpoczął się od spotkania uczniów i Dyrekcji Szkoły p. Doroty Ziemczyk, która złożyła im życzenia i przekazała słodkie upominki. Wręczyła również nagrody za udział w konkursach, który zorganizowała p. Anna Kożuchowska.
Następnie uczniowie udali się do sal, gdzie wcześniej zadeklarowali swój udział i oddawali się świetnej zabawie, a były to: „dwa ognie”, zawody pływackie, śpiewanie piosenek obozowych i harcerskich, karaoke, mistrzowie rysunku, gry komputerowe, rzuty do kosza, hula hop, szachy, ping pong, oglądanie filmu, Fifa oraz nauka tańca belgijka.
Tegoroczny Dzień Dziecka pokazał uczniom różnorodne możliwości zabaw. Uzmysłowił, że taki dzień spędzony w szkole tez może przynieść wiele radości.
Danuta Brzostek
W Szkole Podstawowej nr 1 w grudniu odbył się apel poświęcony prawom dziecka.
Uczniowie klasy VIIc przygotowani przez Rzecznika Praw Ucznia Łukasza Kuczyńskiego przy współudziale Samorządu Uczniowskiego przypomnieli swoim kolegom jakie mają prawa.
Aktorzy przenieśli widzów do pałacu Króla Maciusia. Tam domagali się swoich praw, które chętnie opracował Król Maciuś. Przedstawili także problemy i troski, jakie dotykają dzieci na całym świecie.
Widowni najbardziej podobał się gazeciarz, który entuzjastycznie ogłaszał prawa dziecka, sprzedając „dorosłym” gazety. Wszyscy widzowie i aktorzy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Gawędy” „Co może mały człowiek”.
Apel odbył się pod hasłem „Dziecko to także człowiek”.
Łukasz Kuczyński
Wycieczka do Muzeum Kurpiowskiego w Ostrołęce
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizował wycieczkę do Muzeum Kurpiowskiego w Ostrołęce. W tym roku w warsztatach bożonarodzeniowych wzięli udział uczniowie klas szóstych.
Ponieważ grupa wycieczkowiczów była bardzo liczna, została podzielona na dwie części. Kiedy jedna grupa zwiedzała muzeum, druga uczestniczyła w warsztatach i odwrotnie.
W muzeum uczniowie obejrzeli kurpiowskie przedmioty codziennego użytku, stroje mężczyzn, kobiet i dziewcząt. Obejrzeli stare nagrania pokazujące obchody Bożego Ciała w Myszyńcu w 1938 r. i dowiedzieli się jak na Kurpiach ludzie żyli i pracowali.
Na warsztatach bożonarodzeniowych uczniowie poznali zwyczaje i tradycje świąteczne naszych przodków. Uczyli się robić ozdoby z opłatków i bibułowe anioły.
Dzięki wycieczce poznali tradycje i historię swojego regionu, tak ważne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.
Łukasz Kuczyński
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowali mikołajki w dniach 6 i 7 grudnia. Tak długie obchody spowodowane były wyjazdami wielu klas na wycieczki mikołajkowe.
6 grudnia uczniowie, którzy zostali w szkole, mieli spotkanie z Mikołajem. Przy pięknie udekorowanej choince mogli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i śnieżynkami. Otrzymywali czekoladowe figurki Mikołaja ufundowane przez Radę Rodziców z życzeniami Dyrektor Szkoły Doroty Ziemczyk.
Spotkanie z Mikołajem i jego orszakiem najbardziej przeżywali uczniowie klas czwartych, którzy prezentowali swe talenty, aby zdobyć certyfikat grzeczności.
Dnia 7 grudnia odbył się turniej mikołajkowy dla klas V-VII. Uczniowie rywalizowali w zmaganiach sportowych reprezentując swoje klasy. Pozostali uczniowie kibicowali drużynom z trybun. Doping był głośny i żywiołowy. Zawodnicy w zmagania włożyli całą energię i ogromny zapał. Wygrali reprezentanci klas B.
Spotkania z Mikołajem i turniej mikołajkowy przygotował tradycyjnie Samorząd Uczniowski.
Łukasz Kuczyński
Mała jedynka pamiętała, że 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w piątek, czyli w przeddzień święta przyniosły swoje ulubione pluszaki, dowiedziały się skąd wziął się pomysł na produkcję takiej zabawki - przytulanki, która niesie zawsze dobro, uśmiech i szczęście.
Na pamiątkę tego przytulnego dnia zostały wykonane zdjęcia w misiowej Fotobudce. To był bardzo miły dzień ,a dzieci obiecały, że będą o swoje misie bardzo dbały.
Mały Samorząd Uczniowski
21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji po raz kolejny Samorząd Uczniowski SP1 przygotował turniej dla klas.
W tym roku dotyczył on historii szkoły i nosił hasło „I love Jedynka”.
W turnieju wzięły udział klasy VI. Uczniowie mieli przygotować wiadomości dotyczące szkoły, jej historii i funkcjonowania na przestrzeni dziejów.
Pierwszym zadaniem było zaśpiewanie przez całą klasę piosenki z repertuaru chóru prowadzonego przez nauczyciela muzyki Wacława Chaberskiego, który wspólnie z uczniami odnosił wiele wspaniałych sukcesów. Następnie uczniowie musieli przyporządkować strój szkolny do kolejnych dni tygodnia. Przed zawodnikami zaprezentowali się uczniowie w stroju galowym, mundurze harcerskim i fartuszkach z lat 70. Później uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii szkoły.
W okresie międzywojennym ćwiczenia fizyczne (czyli obecne lekcje w-f) nazywano ćwiczeniami cielesnymi. Każda z klas przygotowała pokaz takich ćwiczeń oczywiście w odpowiednich strojach.
W „Jedynce” w latach 70. i 80. wydane zostały tomiki poezji uczniowskiej. W kolejnej konkurencji należało przedstawić recytację jednego wiersza z owych tomików. Była też konkurencja plastyczna. Przedstawiciele klas rysowali tarcze szkolne, które obowiązywały do 1959 roku.
Klasy sumiennie wywiązywały się z zadań, które miały przygotować. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wygrała klasa VIb.
Turniej sprawił, że uczniowie przybliżyli sobie historię naszej szkoły, która jest najstarszą szkołą w powiecie.
Zbiórka karmy dla schroniska
I miejsce – VIIc – 29,230 kg
II miejsce – Va – 21,155 kg
III miejsce – VIIb – 20 kg
IV miejsce – IVf – 17,915 kg
V miejsce – VIb – 15 kg
VI miejsce – Vb – 13,940 kg
VII miejsce – VIa – 12,960 kg
VIII miejsce – VIc – 8,615 kg
IX miejsce – IVc – 6,480 kg
X miejsce – Vc – 3 kg
XI miejsce – IVa – 2,100 kg
XII miejsce – VIIa i IVb – 1,5 kg
Klasy IVc i IVd – 0 kg
Razem uczniowie zebrali 153,395 kg
Klasa VIIc wygrała darmowy wstęp na dyskotekę andrzejkową!
Dnia 18.10.2017 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych, które zorganizował Samorząd Uczniowski SP 1 wraz z opiekunami. W zabawie uczestniczyło sześć klas czwartych.
Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet, różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Tak też stało się w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby sprawdzić gotowość uczniów klas czwartych do wstąpienia w szeregi uczniów Dużej Jedynki.. Zmagania oceniała komisja w skład której weszli: dyrektor szkoły pani Dorota Ziemczyk, opiekun SU pani Lilianna Kuczyńska, przewodnicząca SU Maria Leszczyńska. Uroczystość poprowadziła pani Barbara Jaroszkiewicz – opiekun SU a towarzyszyli jej członkowie Samorządu Uczniowskiego.
„Czwartacy” mieli za zadanie ułożenie tekstu o swojej klasie i zaśpiewanie go na melodię piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Wszyscy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do zadania. Prezentacja klas wypadła wspaniale. Następnie przedstawiciele klas zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. pytania: Jak nazywa się Dyrektor szkoły? Jaki jest adres szkoły? Wymień skład S. U. itp. Kolejna konkurencja to zadanie dla sportowców. Był to szybki bieg w miejscu przez 10 sek. Z wysokim unoszeniem
kolan i klaśnięciem pod uniesioną nogą. Liczyła się liczba klaśnięć. Następnie uczniowie układali puzzle. Po prawidłowym dobraniu elementów powstało logo Samorządu Uczniowskiego SP 1. Były również zadania dla wychowawców. Panie musiały napisać wg listy z dziennika 10 imion i nazwisk uczniów ze swojej klasy. W ostatnim zadaniu wychowawcy musieli zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na twarzy
Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. Poziom był bardzo wyrównany.
Po ogłoszeniu wyników nastąpił bardzo ważny moment, czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień.
Na koniec dyrektor szkoły Pani Dorota Ziemczyk wręczyła klasom czwartym pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu czwartoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Gratulujemy!
Samorząd Uczniowski
Dnia 5 października 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło 347 uczniów.
W skład Samorządu Uczniowskiego weszli:
Leszczyńska Maria - przewodnicząca
Heromiński Kacper - zastępca przewodniczącej
Borawska Kinga
Wojtczuk Julia
Wyszomierska Oliwia
Głębocki Hubert
Gratulujemy
zwycięzcom i życzymy miłej i owocnej pracy
w Samorządzie Uczniowskim!
Dzieje Ostrowi w turnieju Jeden z dziesięciu
W ramach obchodów Dni Ostrowi Samorząd Uczniowski przy SP 1 zorganizował turniej poświęcony dziejom naszego miasta. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas V-VI. Miał na celu opanowanie wiadomości historycznych dotyczących Ostrowi od średniowiecza po dzień dzisiejszy i kształtowanie postaw lokalnego patriotyzmu. Członkowie SU przez cały rok szkolny prowadzili działania ułatwiające poznanie miasta i regionu, min. odbyło się spotkanie z p. Andrzejem Mierzwińskim poświęcone historii Ostrowi, czy Dni Życzliwości przybliżające kulturę Kurpi. Organizowali także wycieczki do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Zakończeniem projektu „Poznajemy miasto i region” był turniej „Dzieje Ostrowi”
Dnia 2.06.2017r. odbyły się szkolne eliminacje, w wyniku których wyłoniono dziesięciu finalistów, gdyż turniej przyjął formę „Jeden z dziesięciu”. Członkowie SU opracowali regulamin konkursu. Uczniowie byli doskonale przygotowani, odpowiedzieli na ponad 140 pytań !Bardzo trudno było wyłonić finałową trójkę. Błędnych odpowiedzi było niewiele. Finalistami zostali:
I miejsce – Olaf Spinek VI c
II miejsce - Maria Leszczyńska V b
III miejsce – Oliwia Wyszomierska V b
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta. Były to bardzo cenne nagrody, które wzbudziły radość zwycięzców.
Swoją obecnością turniej zaszczyciła Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu p. Dorota Ambroziak. Gratulowała uczniom ogromnej wiedzy na temat miasta i organizatorom pomysłu przygotowania konkursu. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwała komisja w składzie: dyrektor szkoły p. Dorota Ziemczyk, w-ce dyrektor Joanna Krzyżak, radny miasta, który pomógł w organizacji konkursu p. Robert Krajewski i przedstawicielka SU Maja Wróbel.
Lilianna Kuczyńska
Tegoroczny Dzień Dziecka w SP 1 przebiegał w kręgu „Hobbita”. Samorząd Uczniowski przygotował Tolkienowski Dzień Dziecka, aby wyjść naprzeciwko zainteresowaniom uczniów lub aby wzbudzić ich zainteresowanie literaturą fantazy. Święto dzieci rozpoczęło się od życzeń p. dyrektor D. Ziemczyk i obdarowanie uczniów słodkimi upominkami oraz wręczeniem dyplomów zwycięskim klasom w konkursie „Bezpieczna przerwa”.
Pierwszym zadaniem była Bitwa pięciu Armii. Drużyny przy aktywnym dopingu publiczności, zmagały się w konkurencjach sportowych na boisku szkolnym. Następnie uczniowie przeszli do szkoły, gdzie w poszczególnych klasopracowniach czekały ich zadania indywidualne lub grupowe. Miłośnicy „Hobbita” zmagali się z pytaniami dotyczącymi treści dzieła Tolkiena. Konkurs wygrała Aleksandra Romanik z VI c. Uczniowie, którzy czuja się mistrzami rysunku, zmagali się w konkursie plastycznym polegającym na rysowaniu portretów postaci z „Hobbita”. Mistrzem –portrecistą została Anetka Paszczyk z VI c.
W klasopracowni Pieśni Krasnoludów spotkali się miłośnicy poezji recytując wiersze zawarte w powieści „Hobbit”. Tu zwycięzcą została Julia Andruszkiewicz z VI a. Nie zabrakło także Tańców elfów. W tym konkursie udział brały zespoły, które prezentowały swój układ taneczny. Można było także zmierzyć się z Golumem i bawić się w rozwiązywanie Śmiesznych zagadek. Niezwykłym doświadczeniem dla oczu i podniebienia była Uczta u Bilba, gdzie drużyny przygotowywały smakołyki, którymi nie pogardziłby każdy łakomy Hobbit. W tym konkursie komisja nie potrafiła wybrać wygranych i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Jednak niezwykłym kunsztem kulinarnym okazali się uczniowie z V b. Wielkim zainteresowaniem uczniów cieszył się konkurs Poszukiwanie skarbu Smauga polegający na szkolnych podchodach. Skarb odnalazła drużyna z V a. Uczniowie, którzy nie chcieli brać udziału w konkursach mogli udać się do sali filmowej i ruszyć w podróż z Bilbem oglądając film „Hobbit. Niezwykła podróż”. Tolkienowski Dzień Dziecka minął bardzo szybko, w wesołej gromadzie czas szybko płynie.
Lilianna Kuczyńska
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny odwiedzili Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w trakcie wycieczki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Wycieczka odbyła się w okresie przedświątecznym, gdyż jej tematem było poznanie zwyczajów wielkanocnych na Kurpiach. Uczniowie dowiedzieli się, jak Kurpie przygotowywali domy do świąt, poznali sposoby dekorowania izb, obejrzeli palmy wielkanocne i zdobyli wiadomości związane z obyczajami Niedzieli Palmowej czy Wielkiej Nocy. Ogromne zainteresowanie wzbudziła drewniana polewaczka na Śmigus - Dyngus. Dowiedzieli się także jak przygotowywano "święconkę" i jak odbywała się Rezurekcja. Jednak najważniejszym punktem wycieczki były warsztaty poświęcone robieniu pisanek zdobionymi sitowiem i kolorową włóczką. Takie oklejanki wkładało się do koszyczka ze święconką. Poświęcone zanoszono do chrzestnej na szczęście i otrzymywało się w zamian wypieki.
O takich i wielu innych zwyczajach dowiedzieli się uczniowie "Jedynki". Warsztaty wzbogaciły wiedzę uczniów o regionie i tradycjach ich przodków. Pokazały jak można spędzać czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zdobiąc pisanki.
Samorząd Uczniowski
W Szkole Podstawowej nr 1 jak każdego roku w dniu 21.03. uczniowie witają wiosnę.
W tym roku Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na wykonanie wiosennego gaiku. Zamiast palić marzanny uczniowie kwiatami i zielenią zaklinali wiosnę, wywoływali słońce. Każda z klas IV - VI i gościnnie klasa IIc przygotowała piękny wiosenny gaik. Jury w składzie dyrektor szkoły Dorota Ziemczyk, panie Marzena Świedzińska i Agnieszka Jakubiak oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Olaf Spinek przyznało zwycięstwo klasie IIc. Drugie miejsce zdobyła klasa IVa, a trzecie IVb.
Tradycyjnie było wybierane także najciekawsze przebranie. Uczniowie w tym dniu wcielali się w różne postacie. Szkoła pełna była księżniczek, bajkowych zwierzątek, znanych sportowców lub innych niezwykłych osobników. Z każdej klasy wytypowano trzy najciekawiej przebrane osoby, a spośród nich komisja wybrała trzy przebrania.
Trzecie miejsce zajęła Oliwia Bazydło z IIc, która wystąpiła jako "Pani Wiosna". Drugie miejsce zajął uczeń IVa Artur Sławkowski przebrany za dziewczynę. Jednak największą furorę zrobił strój Bartka Wiercińskiego z Va, zwycięzcy konkursu.
Samorząd Szkolny SP1
W marcu w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie klas szóstych z p. Andrzejem Mierzwińskim dotyczące historii naszego miasta.
Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski w ramach projektu, który realizuje w tym roku "Poznajmy nasze miasto i region".
Pan Andrzej Mierzwiński zaprezentował uczniom swoją kolekcję starych zdjęć. Pokazywały one Ostrów i okolice z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okupacji. Szóstoklasiści mieli także okazję zapoznać się z unikalnymi zdjęciami z czasów kampanii wrześniowej 1939 roku.
Prezentacja zdjęć połączona była z ciekawą opowieścią o historii naszego miasta. Pan Mierzwiński zajmująco opowiadał o miejscach i ludziach naszej małej ojczyzny.
Prezentowany temat tak zainteresował uczniów, że spotkanie znacznie się przedłużyło. Cieszymy się, że temat zaproponowany przez Samorząd Uczniowski spotkał się z takim uznaniem uczniów.
Samorząd Uczniowski SP1
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie…
Dzień 8 marca 2017r. był bardzo miłym dniem dla Pan i dziewczynek naszej szkoły.
Mały Samorząd Uczniowski częstował dziewczynki i chłopców cukierkami. Panie i dziewczynki zostały obdarowane kwiatami. Był też tort z najlepszymi życzeniami z okazji tego święta. Miło jest czasem obdarować się wzajemnie choćby drobnym upominkiem ☺
Danuta Brzostek
Dnia 28 stycznia 2017r. uczniowie SP 1 przebrani za swoich ulubionych bohaterów przybyli na bal karnawałowy, który odbył się na sali gimnastycznej. Salę udekorowano plakatami namalowanymi przez wszystkie zespoły klasowe. Fantastyczną zabawę z licznymi konkursami i wspólnymi tańcami poprowadził zespół "Zielona Szkoła" z Białegostoku. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach m. in. na najgłośniejszy śpiew, najładniejszy taniec oraz na najładniej wykonaną mumię. Wszyscy integrowali się przy wspólnych tańcach i układach, których uczyła "ciocia Jula". Dzieci do domu wracały w wyśmienitych humorach.
Po południu w blasku kolorowych świateł i przy dźwiękach muzyki, którą serwowali uczniowie klas VI bawili się uczniowie z klas IV-VI.
Samorząd Uczniowski
"Apteczka pierwszej pomocy psychologicznej" taką rolę pełnią misie, które zostały zebrane przez Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1. Często dochodzi do wypadków i pożarów, w których uczestniczą dzieci. Obecność Misia ma wszystkim przypominać, że w wypadku cierpi także strona emocjonalna człowieka, tak małego, jak i dużego. Aby odwrócić uwagę dzieci od przykrych widoków, strażacy wręczają na miejscu wypadku pluszowe zabawki, które udało się zebrać. Dlatego też uczniowie chętnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Misie Ratownisie", przekazując pluszowe misie Komendzie Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.
Podczas wizyty w Komendzie Straży Pożarnej , reprezentacja Małego Samorządu Uczniowskiego mogła usłyszeć więcej informacji na temat akcji „Misie Ratownisie” oraz obejrzeć jak wygląda sprzęt ratowniczy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, siadając za kierownicą wozu strażackiego.
Opiekunowie SU
Wycieczka do Muzeum Kultury Kurpiowskiej
Dnia 14 XII 2016 r. uczniowie SP 1 wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski.
Wycieczka była kolejnym działaniem samorządu mającym na celu poznanie miasta i regionu.
Uczniowie obejrzeli kolekcję strojów kurpiowskich, poznali sprzęty domowe, którymi posługiwali się mieszkańcy Kurpi. Posłuchali ludowych pieśni i gry na ligawce.
Ważnym punktem wycieczki była opowieść o świątecznych zwyczajach kurpiowskich
i samodzielne robienie ozdób choinkowych, tak jak to robiły dzieci dawniej. Wszystkich zachwyciła choinka udekorowana tylko ozdobami z bibuły i słomy. Ozdoby wykonane przez uczniów zostały zawieszone na szkolnej choince.
Uczniowie obejrzeli także wystawę szopek krakowskich, wypożyczonych z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W trakcie zwiedzania wystawy rozwiązywali grę dydaktyczną, która poszerzyła ich wiadomości na temat Krakowa i szopek krakowskich.
Zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy do domu.
Opiekunowie SU
Mikołaj nie zapomniał o ważnym dniu 6 grudnia i odwiedził uczniów klas I-III
obdarowując hojnie prezentami. Sprawił tym samym wiele uśmiechu i radości, gdy dzieci usłyszały znajome „ hou hou” i dźwięk dzwoneczka.
Organizatorem zabawy był Mały Samorząd Uczniowski, który zakupił czekoladowe Mikołaje z pieniędzy zarobionych podczas dyskotek szkolnych
W Szkole Podstawowej nr 1 dn. 7 XII 2016 r. odbył się Turniej mikołajkowy przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli w-f.
Klasy IV-VI zmagały się w konkurencjach sportowych. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny klas A, B, C. Najpierw odbyły się konkurencje dziewcząt. W wyścigach rzędów dziewczyny musiały wykazać się sprawnością i współdziałaniem. Następnie zmagały się drużyny chłopców. Najwięcej zabawy uczestnikom dostarczyła konkurencja „sanie Mikołaja”, która polegała na ciągnięciu na płachcie materiału zawodników i zrobienie tego jak najszybciej.
Turniej mikołajkowy wygrały klasy C, ale przegranych nie było, gdyż wszyscy doskonale się bawili przy głośnym dopingu uczniów na trybunach.
Opiekunowie SU i nauczyciele w-f
W Szkole Podstawowej nr 1 tradycyjnie obchodzone były Dni Życzliwości.
W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował je pod hasłem "Jedność Kurpi - Białe - Zielone". W ramach obchodów Dni Życzliwości ogłoszono konkurs na kurpiowską wycinankę. Wygrała go Aleksandra Romanik z klasy VIc i w nagordę wyjedzie za darmo na organizowaną przez Samorząd Uczniowski wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
1.12.2016 r. uczniowie mieli możliwość próbowania kurpiowskich potraw, gdyż SU przygotował mini karczmę. W menu napisanym po kurpiowsku znalazł się chleb z miodem czy ze smalcem, miętowe picie, świeży sok z marchwi i oczywiście fafernuchy. Kuchnia kurpiowska cieszyła się ogromnym powodzeniem.
Następnego dnia w szkole odbył się turniej kurpiowski dla klas VI. Turniej przybliżył uczniom nasz region. Wcześniej musieli zdobyć wiedzę na temat Kurpi Białych i Zielonych. Zadania turniejowe sprawdzały wiedzę na temat sztuki, budownictwa, strojów i zwyczajów kurpiowskich. Oprócz wiedzy encyklopedycznej uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Zadaniem każdej z klas było zatańczenie tańca kurpiowskiego i zaśpiewanie kurpiowskiej piosenki.
Komisja w składzie: dyrektor szkoły Dorota Ziemczyk, wice dyrektor Joanna Krzyżak i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Maja Wróbel podziwiała tańce takie jak: stara baba czy farfur. Była to najbardziej widowiskowa część turnieju.
Natomiast wiele emocji przyniosła konkurencja sportowa nazwana sadzeniem kartofli. Przedstawiciele klas musieli na czas "sadzić kartofle" czyli umieszczać woreczki w ringo. Trudność tego zadania polegała na tym, że trzeba było biec w gumofilcach.
Cały turniej wygrała klasa VIc. Najważniejsze jednak, że wszyscy doskonale się bawili i poznali bliżej naszą małą ojczyznę.
Opiekunowie SU
Mały Samorząd Uczniowski 17 listopada
zakończył akcję
„Paka dla zwierzaka”
Jak każdego roku dzieci z klas młodszych pokazały, że kochają zwierzaki i troszczą się, nie tylko o swoje domowe pupile, ale też i o te nie mające właściciela.
Karmę dla psów odebrał ze szkoły, zaprzyjaźniony z nami pan ze schroniska i bardzo, bardzo podziękował w imieniu swoich podopiecznych. Wszystkim, którzy mają dobre serce - dziękujemy za zaangażowanie w naszą akcję.
MSU
Mała jedynka pamiętała, że 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego dnia, dowiedziały się skąd wziął się pomysł na produkcję takiej zabawki - przytulanki, która niesie zawsze dobro, uśmiech i szczęście.
Wśród dzieci spacerował duży Miś i chętnie pozował do zdjęć. Na pamiątkę spotkania rozdał dzieciom kolorowanki ze swoim zdjęciem i prosił o najpiękniejsze wykonania. To był bardzo miły dzień, a dzieci obiecały, że będą o swoje misie bardzo dbały.
Mały Samorząd Uczniowski
24 listopada 2016 r. w „Małej Jedynce” odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Dzieci wesoło bawiły się przy najpopularniejszych i najbardziej lubianych przebojach muzycznych. Tego wieczoru podziwiały swoje stroje, makijaże i poznawały andrzejkowe wróżby. To atrakcja z której można skorzystać tylko jeden raz w roku. Wróżki - to uczennice klas III-napracowały się solidnie. Szczególną popularnością cieszyła się wróżba - przepowiadająca przyszłość zamkniętą w nadmuchanym balonie. Dziękujemy wszystkim pracowitym i kreatywnym wróżkom za ten miły wieczór.
W trakcie tegorocznej dyskoteki wybrano trzy najciekawsze przebrania:
chłopcy: 1 miejsce –Kuba Tułowiecki III a (Przewodniczący MSU),
2 miejsce –Wiktor Wiczyński II d,
3 miejsce Wiktor Najgrodzki III e,
dziewczęta: 1 miejsce – Maja Stepnowska II a,
2 miejsce – Julia Zalewska III a,
3 miejsce - Patrycja Wyszomierska z klasy II b.
Zwycięzcy otrzymali czekoladowe upominki, ale podziękowania i gratulacje należą się wszystkim przebranym i wszystkim wróżkom!!!
MSU
Dnia 20.10.2016 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych, które zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet, różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Tak też stało się w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby w formie zabawy sprawdzić gotowość "czwartaków" do wstąpienia w szeregi uczniów Dużej Jedynki.. Zmagania uczniów oceniała komisja w skład której weszli: wicedyrektor szkoły pani Joanna Krzyżak, opiekun SU pani Lilianna Kuczyńska, przedstawiciele SU Olga Kożuchowska i Olaf Spinek. Uroczystość poprowadziła pani Barbara Jaroszkiewicz – opiekun SU a towarzyszyli jej członkowie Samorządu Uczniowskiego. Konkurencje sprawdzały przygotowanie czwartaków w różnych dyscyplinach. W pierwszym zadaniu uczniowie zaprezentowali swoją klasę. Były wiersze, piosenki i plakaty. Wszyscy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do zadania. Prezentacja klas wypadła wspaniale. Następnie przewodniczący klas zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. takie pytania: "Kto jest patronem szkoły? Jaki jest adres szkoły?". Kolejna konkurencja należała do sportowców. Pokonali oni bardzo trudny tor przeszkód. Sprawdziliśmy również umiejętności wokalne czwartaków. Uczniowie zaśpiewali piosenkę trzymając w buzi słodkie żelki. Było to zadanie, które dostarczyło wiele radości. Kolejne zadanie polegało na znalezieniu zdjęcia wychowawcy z lat szkolnych. Było wiele zabawy, w efekcie wszystkie klasy prawidłowo rozpoznały swoją Panią.
Ostatnie zadanie należało do wychowawców. Panie musiały napisać wg listy z dziennika 15 imion i nazwisk uczniów ze swojej klasy.
Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa IVc.
Po ogłoszeniu wyników nastąpił bardzo ważny moment czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień.
Na koniec wicedyrektor szkoły Pani Joanna Krzyżak wręczyła klasom czwartym pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu czwartoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Gratulujemy.
Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Zwierzaka.
Uczniowie klas IV – VI i III e przez tydzień zbierali karmę dla psów, a w czwartek 27.10.2016 wybrali się na wycieczkę do schroniska dla zwierząt.
Z działalnością schroniska zapoznał ich p. Sławomir Suchta. Dzieci dowiedziały się, że w obecnej formie schronisko działa od 1996 roku. Zostało zmodernizowane: doprowadzono wodę i kanalizację, założono kamery. Psy mieszkają w czystych, solidnych kojcach, a w tej chwili jest ich aż 270. Zajmuje się nimi 6 pracowników, czyli mają bardzo dużo pracy.
Uczniowie dowiedzieli się, że Schronisko „Bąkówka” prowadzi adopcje psów. Psy ze schroniska są zdrowe, zaszczepione i odrobaczone. Pracownicy schroniska są w stanie nieodpłatnie dowieźć wybranego czworonoga na miejsce adopcji. Zabranie psa ze schroniska jest dla niego największą pomocą.
W trakcie wizyty dzieci usłyszały wiele ciekawych historyjek na temat psów ze schroniska. Przekonały się, że niezwykłe charaktery mają również zwykłe kundelki wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi.
Mamy nadzieję, że uczniowie SP1 będą inaczej patrzeć na swoje pupilki, brać za nie odpowiedzialność i pamiętać o porzuconych psach ze schroniska.
Lilianna Kuczyńska
26 października MSU zorganizował dyskotekę
w „Małej szkole”
Frekwencja była bardzo wysoka, co świadczy o tym, że spodobał Wam się pomysł na wolne jesienne popołudnie.
Ci co przybyli, bawili się znakomicie. Muzyka porwała wielu do wspaniałego tańca. Niektórzy nawet zdobyli słodkie nagrody i wejściówki na następną dyskotekę ,bo wzięli udział w konkursie na najciekawszy taniec. I miejsce zdobyła Ola i Mateusz z II d ,II miejsce Anastazja i Kacper z III b i III miejsce przyznano Karolinie i Zosi z II e.
Zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Spotkanie dyskotekowe to szkoła, ale inaczej. To integracja, to taniec, zabawa oraz sposób na wolny czas. Już dzisiaj zapraszamy Was na listopadową dyskotekę.
Mały Samorząd Uczniowski
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 27 września 2016 r. odbyły się wybory do SU.
W głosowaniu wzięło 238 uczniów.
W nowym składzie SU znaleźli się:
Olaf Spinek - przewodniczący
Olga Kożuchowska - zastępca przew.
Roksana Sadowska
Aleksandra Romanik
Oliwia Wyszomierska
Maja Wróbel
Kornelia kurzawa
PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Dnia 1.06.2016 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W tym roku obchody odbyły się pod hasłem „Gry i zabawy naszych rodziców”.
Opiekunowie i członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili pokazać społeczności uczniowskiej, że można świetnie się bawić bez komputerów, tabletów i telefonów. Przygotowali zabawy z okresu, gdy dzieci spędzały czas na podwórkach komunikując się z rówieśnikami bezpośrednio a nie przez Internet.
Wśród dawnych zabaw podwórkowych znalazły się takie gry, jak: dwa ognie, klasy, chłopek, kapsle, „zośka”, skakanka, gry planszowe, hula hop.
Dzień Dziecka rozpoczął się od spotkania uczniów i Dyrekcji Szkoły p. Doroty Ziemczyk, która złożyła im życzenia i przekazała słodkie upominki. Wręczyła również nagrody za udział w konkursie fotograficznym „Polska niezapominajka w obiektywie”, który zorganizowała p. Anna Kożuchowska.
Następnie odbył się turniej „dwa ognie”. Potem uczniowie wybierali sobie różne gry i oddawali się świetnej zabawie. Ogromną popularnością cieszyły się kapsle i chłopek. Wielu uczniów stwierdzało, że będzie się tak bawiło na swoich podwórkach.
Zaskoczeniem organizatorów było także duże zainteresowanie grami planszowymi. Okazuje się, że przyjemniej grać z prawdziwymi kolegami niż z komputerem.
Wielu uczniów zgłosiło się do konkursu plastycznego „Dzieciństwo naszych rodziców” i do konkursu „Piosenka harcerska i obozowa”. Rywalizacja była niezwykle pasjonująca, gdyż uczniowie walczyli o nagrody przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
Tegoroczny Dzień Dziecka pokazał uczniom różnorodne możliwości zabaw. Uzmysłowił, że ich rodzice w dzieciństwie mieli mnóstwo ciekawych zajęć i wcale się nie nudzili bez komputerów.
Samorząd Uczniowski
W Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej dnia 4.03.2016r. obchodzono Dzień Amora. Ponieważ w tym roku szkolnym walentyki wypadły w czasie ferii zimowych, samorząd uczniowski postanowi zorganizować święto miłości pod hasłem "Gdy Amor śpi".
Uczniowie klas V i VI próbowali obudzić Amora i zachęcić go do pozostania w szkole.
Każda klasa miała przygotować recytację wierszy o miłości i zaśpiewać piosenkę miłosną. Z sali rozbrzmiewały strofy Mickiewicza, Gałczyńskiego, Leśmiana czy Poświatowskiej. Wśród piosenek najwięcej zwolenników miał utwór zespołu Enej "Kamień z napisem LOVE".
Uczniowie zadbali również o oprawę plastyczną swoich występów. Pojawiły się piękne, romantyczne suknie, róże, zdjęcia i inne rekwizyty.
Publiczność w głosowaniu wybrała występ, który najbardziej im się podobał Wygrała klasa VIa, później były Vb i VIb.
Pomysł samorządu wszystkim przypadł do serca i pokazał, że wiersze miłosne wcale nie są nudne, trzeba je tylko ciekawie pokazać.
Samorząd Uczniowski
Dnia
7.12.2015r. w naszej szkole odbył się turniej mikołajkowy zorganizowany przez
Samorząd Uczniowski. Reprezentanci klas tworzyli drużyny rywalizujące ze sobą w
konkurencjach sportowych. Zawody sportowe opierały się na wyścigach rzędów.
Uczniowie starali się wykonywać swoje zadania jak najszybciej i najdokładniej.
Oprócz umiejętności sportowych drużyny musiały wykazać się znajomością
j. angielskiego i poprawnie zapisać imię św. Mikołaja.
Na koniec wyłoniono zwycięzców wśród klas czwartych, piątych i szóstych. Pamiątkowe dyplomy wręczyła dyrektor szkoły p. Dorota Ziemczyk i przekazała uczniom czekoladowe mikołaje ufundowane przez Radę Rodziców.
Uczniowie byli niezwykle zadowoleni z takiej formy świętowania mikołajek.
Samorząd Uczniowski
Dnia 26 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Dyskotekę prowadzili profesjonalni DJ’owie. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiło oświetlenie dyskoteki i efekty specjalne. Uczniowie doskonale się bawili. Do tańca proszeni byli także nauczyciele.
Oprócz zabawy tanecznej przy świetnej muzyce, SU oferował również salę wróżb, zorganizowaną przez przewodniczącą SU Olę Nurkiewicz. W sali wróżb, w niezwykle tajemniczym wystroju, można było odkryć karty przyszłości. Wróżbitki miały mnóstwo pracy, gdyż było wiele osób pragnących poznać swe przyszłe losy.
Zabawa dyskotekowo – andrzejkowa bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Żałowali, że godzina 20:00 tak szybko nadeszła i trzeba było iść do domu.
Samorząd Uczniowski
Dnia 27 listopada 2015 roku w SP1 odbył się turniej klas VI podsumowujący tygodniowe obchody Dni Życzliwości pod hasłem „Cały świat w naszej szkole” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Celem obchodów było kształtowanie szacunku i życzliwości do ludzi z różnych stron świata, wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi w innych krajach oraz zachęcanie do lepszego rozumienia i szacunku dla różnych poglądów i sposobów życia.
Turniej rozpoczął się od powitania w różnych językach. Następnie na uczniów czekało wiele zadań, w których musieli się wykazać znajomością historii, kultury, religii, geografii i obyczajów państw, które reprezentowali. Każda z klas przygotowała również potrawy charakterystyczne dla reprezentowanego narodu. Pojawiły się więc smakołyki z Izraela, Wietnamu, Maroka i Indii. Były niezwykle oryginalne i smaczne, co potwierdziła komisja w składzie: dyrektor szkoły Dorota Ziemczyk, przedstawicielka SU Ivanna Gumen i reprezentant uczniów Olaf Spinek.
Rywalizację wygrała klasa VIa reprezentująca Indie. Jednak wszystkie drużyny wspaniale się przygotowały i różnice punktacji były minimalne.
Samorząd Uczniowski
21 listopada cały świat obchodzi Dzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski SP1 zorganizował tygodniowe obchody tego święta pod hasłem „Cały świat w naszej szkole”.
Członkowie SU wybrali cztery państwa aby ich kulturę i zwyczaje przybliżyć uczniom „Jedynki”.
Każdego dnia uczniowie przygotowywali stroje z poszczególnych krajów. Poniedziałek poświęcony był Wietnamowi, wtorek Maroku, środa Indiom, a czwartek Izraelowi. W tych dniach na korytarzach królowały egzotyczne stroje. Najsolidniej o swój wizerunek dbała klasa VIc, która zwyciężyła w konkursie na największą liczbę przebranych osób. Oczywiście czeka ich niezwykle słodka nagroda ufundowana przez SU.
Na przerwach uczniowie mogli słuchać baśni różnych narodów czytanych przez szóstoklasistów. „Czytane przerwy” wzbudziły ogromne zainteresowanie. Wielu uczniów przybywało na hol, aby słuchać baśni, czyli zainteresowanie literaturą nie całkiem wśród uczniów umarło.
Samorząd Uczniowski ogłosił także dla wszystkich uczniów konkurs indywidualny. Był to konkurs plastyczny „Egzotyczny krajobraz”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką przedstawiającą krajobraz Maroka, Wietnamu, Indii lub Izraela. Wpłynęło wiele prac. Spośród nich komisja wyłoniła trzy prace.
I miejsce – Jakub Stepnowski VIa
II miejsce – Tymek Cieśluk VIa
III miejsce – Karol Grabowski Va
Samorząd Uczniowski
Dnia 9.10.2015 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas czwartych, które zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet, różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem. Tak też stało się w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby w formie zabawy sprawdzić gotowość "czwartaków". Zmagania uczniów oceniała komisja w skład której weszli: dyrektor szkoły Pani Dorota Ziemczyk, opiekun SU Pan Łukasz Kuczyński i przewodnicząc SU Aleksandra Nurkiewicz. Uroczystość poprowadziła Zosia Modzelewska jako przedstawiciel SU i Pani Barbara Jaroszkiewicz – opiekun SU. Konkurencje sprawdzały przygotowanie czwartaków w różnych dyscyplinach. Pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu klasy słowami piosenki, którą uczniowie sami ułożyli. Wszyscy w bardzo odpowiedzialny sposób podeszli do zadania i śpiewająco je zaliczyli. Przewodniczący klas zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. takie pytania: Kto jest patronem szkoły ?; Jak nazywa się Drużyna Harcerska działająca w naszej szkole? Najlepsi sportowcy pokonali bardzo trudny tor przeszkód, plastycy używając kredek narysowali budynek naszej szkoły, muzycy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając wiersz "Baran" na znaną melodię "Hej sokoły". Ale żeby nie było wszystko takie proste, każdy wokalista miał w buzi słodkie żelki. Kolejne zadanie przeznaczone było dla przewodniczących klas i wychowawców. Polegało na wypiciu soku z cytryny z uśmiechem na twarzy. Oceniana była współpraca ucznia i wychowawcy w pokonaniu tego kwaśnego zadania czyli promieniste uśmiechy. Ostatnie zadanie należało do wychowawców, którzy musieli podać skład Rady Rodziców klasy i skład samorządu klasowego.
Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa IV b.
Po ogłoszeniu wyników nastąpił bardzo ważny moment czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień.
Na koniec dyrektor szkoły Pani Dorota Ziemczyk wręczyła klasom czwartym pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu czwartoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Gratulujemy.
Samorząd Uczniowski
Wyboru do SU
Dnia 30 września 2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło 234 uczniów. W nowym składzie Samorządu Uczniowskiego znaleźli się:
Aleksandra Nurkiewicz - przewodnicząca
Karol Ryszewski - zastępca przewodniczącej
Aleksandra Elert
Zuzanna Kłosińska
Zofia Modzelewska
Ivanna Gumen
Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy miłej i owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim
Opiekunowie SU
Dzień Dziecka
1 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tego dnia p. Dyrektor Dorota Ziemczyk złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta oraz obdarowała słodkimi upominkami. P. Anna Kożuchowska i p. Grażyna Duda podsumowały Tydzień Dobrych Uczynków rozstrzygając m.in. konkurs na największą ilość zebranych nakrętek plastikowych. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotował natomiast kilka niespodzianek. Można było zmierzyć się z zabawami ruchowymi na X-Boxie, na stanowiskach zainstalowanych aż w czterech klasopracowniach, pośpiewać wspólnie na zajęciach karaoke. Dla sportowców odbywały się zajęcia na Orliku czyli turniej piłki siatkowej i piłki nożnej. Intelektualiści mogli pograć w gry logiczno – matematyczne zarówno planszowe jak i przy użyciu tablicy interaktywnej. Młodsi uczniowie spędzali ten dzień na wycieczkach, grach i zabawach oraz w kręgielni. Można więc stwierdzić, że "dla każdego coś miłego". Szkoda, że czas wspólnie spędzony minął bardzo szybko i trzeba było wrócić do szarej rzeczywistości i nauki.
Magda Karpińska
„Mam talent”
W dniu 20.03.2015 Samorząd Uczniowski SP1 z okazji Dnia Wiosny zorganizował II edycję szkolnego programu "Mam Talent". Do udziału zgłosiło się 20 uczniów chcących zaprezentować swoje umiejętności. Wśród nich były talenty wokalne, taneczne, iluzjonistyczne oraz czytania "na wspak". Nie zabrakło świetnych prowadzących czyli Marcina Prokopa (Nikola Grzegrzułka) oraz Szymona Hołowni (Zosia Modzelewska) no i oczywiście srogich jurorów: Kuby Wojewódzkiego (Kuba Mikołajczyk), Małgorzaty Foremniak (Maja Brzostek) i Agnieszki Chylińskiej (Ola Nurkiewicz). Całości dopełniła żywo reagująca i zawsze świetnie dopingująca publiczność. Wyłonienie zwycięzcy było szalenie trudne, gdyż każdy z uczestników był wyjątkowy. Po burzliwej naradzie i podliczeniu "papierowych" SMS-ów od publiczności jury podjęło decyzję: zwycięzcą II edycji "Mam Talent"aie2m.jpg" width="300" height="500">
Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Wasze kartki
trafiły z życzeniami bożonarodzeniowymi do nauczycieli emerytów. Wyróżnione
osoby zostały nagrodzone drobnymi upominkami od Samorządu Uczniowskiego.
„Mikołajkowy Turniej Sportowy”
5 grudnia 2014 społeczność "Dużej Jedynki" obchodziła imieniny Świętego Mikołaja. Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień "Dniem Czapki Mikołajowej". Każdy uczeń, który był szczęśliwym posiadaczem czerwonej czapki, mógł liczyć na zwolnienie z odpowiedzi oraz otrzymywania złych ocen.
Tego również dnia odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy. Przedstawiciele klas zmagali się w mikołajkowych konkurencjach: zakładanie czapki Mikołaja na chorągiewkę, chowanie prezentu do czapki, ciągnięcie sań z Mikołajem... itp. Hala MOSiR zapełniła się kolorowymi sportowcami. Każda drużyna miała obowiązek posiadania bluzek w odpowiednim kolorze: klasy A - niebieskim, klasy B - zielonym, klasy c – żółtym i klasy d - czerwonym. Zabawa była przednia. Publiczność na trybunach zagrzewała do walki.
W zmaganiach wygrali przedstawiciele klas D. Ale tak naprawdę każdy tego dnia był zwycięzcą. Na koniec pani Dyrektor Dorota Ziemczyk oraz Mikołaj obdarowali wszystkie dzieci i pracowników szkoły słodkimi, czekoladowymi mikołajami. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.
Magdalena Karpińska
Dzień Pluszowego Misia
25.11.2014r obchodziliśmy w Dużej Jedynce 102. urodziny Pluszowego Misia. W tymże dniu każdy kto przyniósł ze sobą swoją ulubioną maskotkę - oczywiście misia mógł liczyć na zwolnienie z pytania i otrzymywania złych ocen. Na przerwach można było posłuchać bajki o Kubusiu Puchatku i przypomnieć sobie tym samym chwile z wczesnego dzieciństwa. W ramach współpracy z innymi placówkami oświatowymi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Nr 2. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się paradując wesoło w rytm muzyki, były też "wyścigi rzędów" i zadania sprawdzające jak dzieci słuchały informacji o niedźwiedziu brunatnym. Na koniec dzieci otrzymały od nas misie do kolorowania oraz słodkie misie czyli żelki. Ogólnopolski Dzień Pluszowego Misia wpisał się już w tradycję naszej szkoły.
Magda Karpińska
Relacja z Tygodnia Życzliwości
Tydzień Życzliwości dzień żółty z ":)"
Cała społeczność szkolna spotkała się na Apelu Życzliwości.
Powitaliśmy p. Dyrektor, Nauczycieli i wspaniałych Śmiech Uczniów naszej szkoły.
Przewodniczący SU Kuba Mikołajczyk zapoznał wszystkich z historią obchodów "Dnia
Życzliwości".
Zosia Modzelewska przygotowała "Dekalog Życzliwego Człowieka", wraz z
koleżankami z SU zaprezentowały hasła na apelu.
Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny na komiks:
I miejsce Ewa Grabowska,
II miejsce Karolina Marcinkiewicz
III miejsce Julia Lipska
Rozstrzygnęliśmy plebiscyt na najżyczliwszego ucznia:
Wyniki : Jakub Mikołajczyk, Magdalena Lasoń, Amelia Andryszczyk /po 6
głosów/
Rozstrzygnęliśmy plebiscyt na najżyczliwszego nauczyciela:
Wyniki: p. Anna Kożuchowska.
Pani Dyrektor wręczyła "NAJŻYCZLIWSZYM" upominki
ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień poczęstowaliśmy wszystkich zgromadzonych
na apelu „życzliwym ciasteczkiem”.
Wypieki przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego /Kuba, Maja, Zosia,
Nikola, Magda i Julka/ - PYSZOTA !!!!
Wspólnie przesłaliśmy sobie ISKIERKĘ ŻYCZLIWOŚCI!
Tym miłym akcentem zakończyliśmy apel i "Tydzień Życzliwości"
Czwartek - dzień pomarańczowy "z
kapeluszem"
Degustacje zdrowych, pełnych witamin, pomarańczowych warzyw i owoców !!!
Na długich przerwach odbyły się projekcje "Życzliwych filmików"
Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt na:
* najżyczliwszego ucznia - głos oddali nauczyciele
* najżyczliwszego nauczyciela - głos oddali uczniowie
Wyniki w piątek na apelu "Życzliwości"
Środa - Tydzień zielony - "pod
krawatem".
Degustacje wspaniałych, zielonych warzyw i owoców!!!
"Słońce Życzliwości" jest bardzo aktywne, rozgrzewa duszę życzliwym słowem.....!
Wtorek - dzień czerwony z "wąsikiem"
Na szkolnym holu SU przygotował degustacje owoców w kolorze czerwonym - dzisiaj
były soczyste jabłka... pychotka!!!
Na holu, rano wzeszło "SŁOŃCE ŻYCZLIWOŚCI".
Słońce rozświetla życzeniami pozdrowieniami, dla życzliwych od życzliwych...
jest coraz więcej blasku!!!
Poniedziałek - dzień niebieski z "muszką"
Społeczność Uczniowska utworzyła " łańcuch życzliwych ludzi" SU na
prowadzeniu...."życzliwych" !!!
Kliknij, aby powiększyć!
Kliknij, aby powiększyć!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego - wyniki
Wybory odbyły się 30 września. W nowym składzie znaleźli się:
Kuba Mikołajczyk - przewodniczący
Magda Lasoń - z-ca przewodniczącego
Maja Brzostek
Nikola Grzegrzułka
Zosia Modzelewska
Julka Andruszkiewicz
ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA RELACJI Z KAMPANII WYBORCZEJ
ORAZ WYBORÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ:
A DOKŁADNIEJ NA:
http://wybory.ceo.org.pl/szkoly/szkola-podstawowa-nr-1-im-tadeusza-kosciuszki,148
SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS to akcja pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
LISTA KANDYDATÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
· Andruszkiewicz Julia IVa
· Brzostek Maja VIa
· Dąbrowska Natalia VId
· Gałązka Aleksandra VIb
· Grzegrzułka Nikola VId
· Lasoń Magda Vd
· Mikołajczyk Kuba VIa
· Modzelewska Zosia Vc
· Skuriat Maciek IVa
Otrzęsiny 2014
28.10.2014 wszyscy czwartoklasiści stali się pełnomocnymi uczniami "Dużej Jedynki". Zanim to jednak nastąpiło musieli przejść przez tzw. Otrzęsiny. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji, aby w formie zabawy sprawdzić gotowość "czwartaków". I tak na samym wstępie przedstawiciele klas musieli w kilku zdaniach w sposób ciekawy i zabawny przedstawić swoją klasę. "Mózgowcy" zmierzyli się z testem wiedzy o szkole, który zawierał m.in. takie pytania:
W trakcie zmagań "mózgowców" swoje umiejętności w tańcu z miotłą prezentowali sportowcy - tancerze. Kolejna konkurencja należała do smakoszy napoju jakim było mleko. Zadanie było na tyle trudne, że napój należało wypić z miseczki przy pomocy języka. Plastycy rysowali jak najbardziej wierny portret swojego wychowawcy. W tym czasie muzycy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając wiersz "Okulary" na znaną melodię "Hej sokoły". Ale żeby nie było wszystko takie proste, każdy wokalista miał w buzi słodkie żelki. Ostatnie zadanie należało do wychowawców, którzy musieli przeliterować podane wyrazy (defibrylator, bajkopisarze, celebrowanie) oraz napisać trzy imiona na trzy litery.
Oczywiście wszyscy uczestnicy spisali się rewelacyjnie i nastąpił bardzo ważny moment czyli ślubowanie. Stojąc na baczność czwartoklasiści ślubowali m.in. rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę, pomagać i wspierać słabszych i zawsze w dobrym humorze witać nowy dzień.
Na sam koniec przewodniczący klas wraz z wychowawcami odebrali pamiątkowe dyplomy i słodkości od Samorządu Uczniowskiego.
Magdalena Karpińska
Tańce Hip Hop
Dnia 11 czerwca 2014 r. uczniowie SP1 mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach
tanecznych, które prowadziła na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego Marta
Mamuśka Dąbrowska - instruktor tańca ze studia Freeway dance studio. Przez 1,5
godziny można było sprawdzić swoje umiejętności i możliwości taneczne w stylu
Hip Hop. Na koniec prowadząca pochwaliła uczestników za wytrwałość,
zaangażowanie i umiejętności oraz nagrodziła dwie uczestniczki Zuzię Kłosińską
oraz Klaudię Puławską karnetem na zajęcia we wrześniu.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z
warsztatów. Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzącej zajęcia Marty
Mamuśki Dąbrowskiej - była to super lekcja tańca.
Magda Karpińska
Przejdź do galerii, aby obejrzeć zdjęcia!
Kliknij, aby powiększyć!
Sesja naukowa
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
z p. Magdą Karpińską uczestniczyli w sesji naukowej poświęconej 220. Rocznicy
Insurekcji Kościuszkowskiej. Sesja odbyła się w Szkole Podstawowej
w Długosiodle, która to była jednocześnie współorganizatorem.
Uroczystość rozpoczęto częścią artystyczną w wykonaniu
uczniów szkoły.
Następnie mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną o pracy szkoły z patronem. Pani Marta Piotrak odczytała historię pomników Tadeusza Kościuszki w Długosiodle.
Ciekawą lekcją historii były wykłady:
1) "Tadeusz Kościuszko i Thomas Jefferson"
2) "Militarne szanse insurekcji"
3) "Kwestia chłopska w powstaniu"
4) "Zdrowie i choroby Tadeusza Kościuszki"
Prelegentami byli prof. Rusinowa, prof.
Rawski, prof. Pytel oraz
dr Krześniak.
Samorząd Uczniowski dziękuje pani
Dyrektor Dorocie Ziemczyk
za możliwość uczestnictwa w sympozjum. Wróciliśmy bogatsi
o ciekawe wiadomości na temat naszego patrona szkoły.
Wyniku konkursu na kartkę świąteczną
SU ogłosił konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Technika wykonania była dowolna.
Do opiekunów samorządu wpłynęło mnóstwo prac.
Członkowie samorządu postanowili wyróżnić następujące osoby:
I miejsce – Julia Nowacka kl. VI a
II miejsce - Julia Nietubyć kl. VI b
III miejsce – Marta Brzostek kl. IV a i Paweł Brzostek kl. VI a
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć!
Samorząd Uczniowski dziękuje i gratuluje wszystkim, którzy wykonali prace.
Kartki trafią z życzeniami wielkanocnymi do nauczycieli emerytów.
Mam Talent
W dniu 24.03.2014 odbyła się szkolna wersja wszystkim znanego programu "Mam Talent". Organizatorem tej imprezy był Samorząd Uczniowski, który w ten sposób chciał uczcić nadejście wiosny. W role prowadzących wcielili się Kuba Krakowiak (Marcin Prokop) i Patrycja Cichowska (Szymon Hołownia). W szanownym jury zasiedli Julia Millak jako Małgorzata Foremiak, Kacper Zadroga jako Kuba Wojewódzki oraz Michalina Żarnawska jako Agnieszka Chylińska.
Zaprezentowało się 30 wykonawców. Byli wokaliści, magicy, tancerze, instrumentaliści, a nawet Mariolka. O werdykcie zadecydowało jury oraz publiczność, która miała możliwość wysłania "papierowego" sms, na najlepszego wykonawcę. Po prawie dwugodzinnej zabawie wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się duet taneczny "Szalone Duos" czyli Ola Elert i Ania Kuczyńska. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Ziemczyk pamiątkowe dyplomy oraz słodkie "małe co nieco".
Następnie ogłoszono wyniki konkursu na LOGO Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcą została Iza Zadroga z klasy Va, której nagrodę ufundowała i wręczyła pani dyrektor. Autorzy pozostałych prac również otrzymali z rąk dyrekcji skromne upominki.
Uroczystość zakończyło podsumowanie konkursu fotograficznego "Uroki zimy" organizowanego przez panią Annę Kożuchowską. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali drobne upominki.
Zwycięskie logo Samorządu Uczniowskiego SP1!
Kliknij, aby powiększyć!
Walentynki
Uczniowie Dużej Jedynki już od 12.02.2014 świętowali Walentynki. Samorząd Uczniowski w trakcie muzycznych przerw zorganizował "Randkę w ciemno". Oczywiście królowała muzyka miłosna, a u przedstawicieli SU można było nabyć kartki walentynkowe. W czwartek 13.02. odbyła się dyskoteka walentynkowa z zabawami i konkursami prowadzonymi przez "samorządowców". Dopełnieniem święta zakochanych było doręczenie walentynek do adresatów w dniu 14.02. czyli w piątek.
Wizyta leśniczego
W dniu 31.01.2014 gościł w naszej szkole pan leśniczy Olgierd Jabłoński. Przybył on na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i przedstawił uczniom ciekawą prezentację multimedialną o pomocy zwierzętom leśnym jak również ptakom miejskim w okresie zimowym. Okazuje się jednak, że tak naprawdę pomoc trwa cały rok. Pan Jabłoński wyjaśnił też kto jest leśniczym, a kto myśliwym. Samorząd Uczniowski przekazał panu leśniczemu przysmaki dla zwierząt czyli marchew, buraki i jabłka, za które serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, jak również nauczycielom, którzy włączyli się w zbiórkę warzyw i owoców.
Kończąc tą ciekawą lekcję przyrody pani dyrektor Dorota Ziemczyk podziękowała panu leśniczemu za przybycie i ciekawą prezentację. Słowa podziękowania skierowała też do Samorządu Uczniowskiego, a szczególnie do Michaliny Żarnawskiej, gdyż cała akcja i spotkanie to w główniej mierze jej inicjatywa.
Miejmy nadzieję, że takie lekcje wpiszą się na stałe w naszej szkole.
Przejdź do Galerii, aby obejrzeć zdjęcia!
Wyniku konkursu na kartkę świąteczną
Pod koniec listopada SU ogłosił konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową. Technika wykonania była dowolna. Do opiekunów samorządu wpłynęło mnóstwo prac. Dzięki pomocy p. Kasi Krupińskiej postanowiono wyróżnić następujące uczennice:
I miejsce - Julka Millak
II miejsce - Julka Nietubyć
III miejsce - Paulina Wileńska i Karolina Szulborska
Samorząd Uczniowski dziękuje i gratuluje wszystkim, którzy wykonali prace.
Kartki trafią z życzeniami bożonarodzeniowymi do nauczycieli emerytów.
I miejsce - Julia Millak
II miejsce - Julia Nietubyć
III miejsce - Paulina Wileńska
i
Karolina Szulborska
Gratulujemy!
Dzień Czapki Mikołajowej
6 grudnia 2013r Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem Czapki Mikołajowej. Od samego rana członkowie SU obdarowywali wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły słodkimi upominkami.
Samorząd zorganizował też "Mikołajkowy Turniej w Dwa Ognie". Każda klasa wytypowała do rozgrywek drużynę damsko-męską skłądającą się z 5 dziewczynek i 5 chłopców oraz osoby matki. Zawodników obowiązywały stroje w podanych wcześniej kolorach tj. kl.IVa,Va, VIa - kolor czerwony + czapka mikołaja
kl.IVb,Vb, VIb -kolor niebieski + czapka mikołaja
kl.IVc,Vc, VIc - kolor żółty + czapka mikołaja
kl.IVd,Vd, VId - kolor zielony + czapka mikołaja
Cała hala MOSiR wypełniła się kolorowymi uczniami, bowiem oprócz grających na boisku to na trybunach zasiedli pozostali uczniowie wraz z nauczycielami, starając się jak najlepiej dopingować swoją klasę.
Po bardzo ekscytujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. Najlepszą wśród klas IV okazała się kl. IVd, wśród klas V - kl.Va, a z klas VI - kl.VIa. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkimi lizakami i dyplomami.
Samorząd Uczniowski dziękuje Dyrekcji Szkoły oraz nauczycielom w-f za pomoc przy organizacji rozgrywek, a pozostałym nauczycielom za opiekę nad uczniami na trybunach.
Kliknij, aby powiększyć!
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2013r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy mógł przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszaka. W czasie długich przerw słuchaliśmy leżąc wygodnie na matach bajki o Kubusiu Puchatku.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do przedszkoli, aby wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami uczcić urodziny miśka. Grupa z p. Magdą Karpińską odwiedziła przedszkolaki z Przedszkola Nr 2, natomiast grupa z p. Marzeną Świedzińską bawiła się z dziećmi z Przedszkola Nr 1. Każde dziecko otrzymało od SU słodki upominek.
Magda Karpińska
Tydzień Życzliwości - podsumowanie
Od 18. listopada do 22. listopada świętowaliśmy Tydzień Życzliwości. Członkowie Samorządu Uczniowskiego z p. Marzeną Świedzińską i p Magdą Karpińską zaproponowali całej społeczności szkolnej, aby każdego dnia ubierać się w innym kolorze. I tak 18.11 obowiązywał kolor czerwony, 19.11 - kolor zielony, 20.11 - kolor pomarańczowy, 21.11 należało ubrać się na żółto - zielono, a 22.11 na żółto. Z kolorem ubrania łączyły się również kolory owoców lub warzyw, które danego dnia uczniowie mogli spróbować. Jedzono więc jabłka, ogórki, pomarańcze, marchewki, kiwi i banany. "Zielonego dnia" można było też skosztować soku ze świeżo wyciśniętych jabłek i kiwi. Dodatkowo 21.11 czyli w oficjalny Dzień Życzliwości wyświetlano filmiki o życzliwości, przeprowadzono plebiscyt na najżyczliwszą koleżankę lub kolegę oraz nauczyciela. Cały tydzień podsumowano na apelu w dniu 22.11. Odczytany został Dekalog Życzliwego Człowieka. Julka Millak przybliżyła wszystkim historię powstania Dnia Życzliwości. Ogłoszono wyniki plebiscytu na najżyczliwsze osoby i tak:
Klasy IV: klasa IVa – Marta Szymańska
IVb – Marysia Kowalska
IVc – Amelka Andryszczyk
IVd – Grzesiek Pakieła
Klasy V: klasa Va – Paweł Sieradzki
VB – Adam Smoliński
Vc – Mateusz Wróblewski
Vd – Piotr Michalak
Klasy VI: Klasa VIa – Julka Millak
VIb – Marcin Gibuła
VIc – Kacper Zadroga
VId – Natalka Słaba
Najżyczliwszym nauczycielem wybrano panią Agnieszkę Lasoń!!!!!!!!!!!!
Spotkanie umiliła swoim śpiewem Amelka Andryszczyk, która wraz z Zosią Modzelewską wykonały "życzliwe komiksy".
Zaświadczenie dla Samorządu Uczniowskiego
Obchody Tygodnia Życzliwości
Kliknij obrazek, aby powiększyć!
Dzień Pluszowego Misia
Kliknij na obrazek, aby powiększyć!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZACHĘCA DO ODWIEDZANIA
JEGO PROFILU NA FACEBOOKU:
Samorząd Szkolny 2013/14 SP1
Znajdziecie tam aktualności z życia szkoły, zachęcamy do polubienia nas!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI INFORMUJE W LISTOPADZIE
2013:
• 11.11.2013r - 95. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
• 18.11- 22.11.2013 - TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
• 25.11.2013 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
• ostatni tydzień listopada - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA Z SALĄ WRÓŻB
Szczegółowe informacje co do poszczególnych akcji będą podane na tablicy
ogłoszeń SU.
Otrzęsiny klas czwartych
22 października uczniowie klas czwartych oficjalnie zostali "UCZNIAMI DUŻEJ JEDYNKI". Tak zwane "Otrzęsiny" przygotował Samorząd Uczniowski z paniami Marzeną Świedzińską i Magdą Karpińską. W Jury zasiedli: p. Dyrektor Dorota Ziemczyk, Julka Millak i Kuba Mikołajczyk jako przedstawiciele SU.
Na samym początku wszyscy dowiedzieli się, co oznacza słowo "otrzęsiny", a następnie zaczęła się wspólna zabawa polegająca na wykonaniu kilku zadań. Jako pierwszych poproszono o wystąpienie na środek przewodniczących klas, aby krótko przedstawili się, a następnie wspólnie z innymi zaprezentowali okrzyk promujący swoja klasę. Potem "mózgowcy" rozwiązywali test wiedzy o szkole, a klasy prezentowały się w układach wokalno-tanecznych. Kolejne zadanie należało do smakoszy napojów. Jeden z nich musiał wypić z uśmiechem na twarzy sok z cytryny, a drugi powracając do wspomnień z dzieciństwa mleko z butelki ze smokiem. Przez cały czas klasy głośno i z wielkimi emocjami dopingowały swoich przedstawicieli. Przedostatnią konkurencją było rozpoznanie swoich wychowawców na zdjęciach z ich dzieciństwa, a ostatnią ułożenie liter ze swoich ciał tak, aby powstał wyraz wylosowany przez wychowawcę. Członkowie jury bacznie obserwowali i podliczali punkty za każdą konkurencję, aby ostatecznie ogłosić wyniki: I miejsce kl.IVc, II miejsce kl. IVb i IV d, III miejsce kl.IVa. Zatem wszystkie klasy znalazły się na podium i wszyscy po złożeniu uroczystej przysięgi otrzymali od Samorządu Uczniowskiego słodki upominek. Treść przysięgi:
"Będę:
•godnie wypełniać obowiązki ucznia ,
•chętnie pomagać słabszym, pokrzywdzonym i potrzebującym
• dobrym i prawdomównym
•dbać o honor szkoły, w każdym miejscu
•wykazywać się pracowitością i wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”
Pytania z testu wiedzy:
1. Podaj pełną nazwę naszej szkoły:
2. Podaj imię i nazwisko dyrektora naszej szkoły:
3. Jak brzmi nazwa szkolnej drużyny harcerskiej:
4. Ilu w szkole jest nauczycieli przyrody:
5. Podaj imię i nazwisko wychowawcy klasowego:
Pytanie na „ 6 „
· ile jest schodków, prowadzących na piętro szkoły? Policz wszystkie, które mijasz !!!
Przejdź do otrzęsinowej galerii!
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2013
Komisja Wyborcza w składzie:
1. Julka Nietubyć
2. Ania Brejnak
3. Paulina Wileńska
4. Tomek Lipski
5. Magda Karpińska
6. Marzena Świedzińska
ogłasza wyniki:
Protokół wyników wyborów
Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1
Adres szkoły: 07-300 Ostrów Mazowiecka, ul Partyzantów 39
Imię i nazwisko koordynatora: Magdalena Karpińska
Osób uprawnionych do głosowania: 306
Głosów oddanych: 279
w tym:
- głosów ważnych: 277
- głosów nieważnych: 2
Głosów ważnych oddanych na:
Lp. |
„Imiona i nazwiska kandydatów i kandydatek” |
Liczba oddanych głosów |
1. |
Julia Millak |
39 |
2. |
Jakub Mikołajczyk |
32 |
3. |
Michalina Żarnawska |
30 |
4. |
Natalia Słaba |
29 |
5. |
Aleksandra Nurkiewicz |
21 |
6. |
Anita Zalewska |
20 |
7. |
Mateusz Grabowski |
20 |
8. |
Jakub Żach |
19 |
9. |
Zofia Modzelewska |
14 |
10. |
Maja Brzostek |
12 |
11. |
Natalia Dąbrowska |
8 |
12. |
Olga Kowalska |
7 |
13. |
Zuzanna Kłosińska |
6 |
14. |
Julia Krupa |
6 |
15. |
Julia Lipska |
5 |
16. |
Julia Buczyńska |
3 |
17. |
Weronika Gawkowska |
2 |
18. |
Monika Gostkowska |
2 |
19. |
Maria Grocholska |
1 |
20. |
Julia Minga |
1 |
21. |
Ewa Grabowska |
0 |
Frekwencja wyborcza wyniosła - 91%
Dziękujemy Wyborcom za oddany "GŁOS"
Tegoroczny SAMORZĄD tworzy grupa 10 uczniów z największą liczbą zdobytych
głosów!!!!
Przewodniczącą została JULIA MIILLAK z klasy VI A
z-cą przewodniczącej Jakub Mikołajczyk z klasy V A
GRATULACJE !!!!!
Wyborów ciąg dalszy
Oficjalna lista kandydatów do SU!
1. | Brzostek Maja Va |
2. | Buczyńska Julia Vb |
3. | Dąbrowska Natalia Vd |
4. | Gawkowska Weronika Vd |
5. | Gostkowska Monika Vd |
6. | Grabowska Ewa Va |
7. | Grabowski Mateusz VIc |
8. | Grocholska Maria VIb |
9. | Kłosińska Zuzanna IVa |
10. | Kowalska Olga IVa |
11. | Krupa Julia Vc |
12. | Lipska Julia Vb |
13. | Mikołajczyk Jakub Va |
14. | Millak Julia VIa |
15. | Minga Julia VIc |
16. | Modzelewska Zofia IVc |
17. | Nurkiewicz Aleksandra IVd |
18. | Słaba Natalia VId |
19. | Zalewska Anita VIb |
20. | Żach Jakub VIa |
21. | Żarnawska Michalina VIa |
Pamiętajcie wybory 30 września!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego
Aby poznać listę kandydatów i ich hasła wyborcze kliknij TUTAJ!
UWAGA UCZNIOWIE !!!
Przed Wami - Wybory do Samorządu Uczniowskiego
PROSZĘ DOKONAĆ :
1. Wyboru kandydatów z poszczególnych klas. / 3 osoby /
2. Kandydat przygotuje prezentacje o sobie i swoim programie wyborczym.
/ prezentacje zawieszamy na tablicy S U /
3. Kandydat i jego sztab wyborczy organizuje kampanię na terenie szkoły.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Magdalena Karpińska / Marzena Świedzińska
Konkurs na Wielkanocną kartkę
Z okazji Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na naj... (najkolorowszą, najśmieszniejszą, najładniejszą, najoryginalniejszą) kartkę wielkanocną. Uczniowie klas IV-VI wykonali łącznie 42 kartki. Wszystkie trafiły z życzeniami świątecznymi do nauczycieli emerytów.
Nagrodzono następujące osoby: Karolina Łupińska VIc, Ola Płotczyk VIa, Iza Wójcik Vc i Julka Krupa IVc.
Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy.
Święto Wiosny
W dniu 20.03 cała społeczność Dużej Jedynki świętowała nadejście wiosny. Mimo niesprzyjającej aury za oknami atmosfera na hali sportowej była gorąca. Samorząd Uczniowski z nauczycielami wychowania fizycznego postanowił uczcić przyjście wiosny na sportowo. Każda klasa miała wytypować po dziesięciu zawodników w tym pięciu chłopców i pięć dziewczynek. Dodatkowo drużyny klas czwartych miały mieć strój w kolorze czerwonym, klas piątych w kolorze zielonym, a sportowcy klas szóstych strój niebieski. Po kilku konkurencjach m.in. marsz z woreczkiem na głowie, przekładanie szarfy, przyczepianie i odczepianie gazety do chorągiewki okazało się, że najszybszą i najsprawniejszą klasą wśród klas szóstych jest VIa, wśród klas piątych – Va i Vb, a wśród klas czwartych IVa Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego.
Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs na "Żywą Marzannę". Zgłosiło się 6 Marzann. Każda była wyjątkowa, dlatego też każda otrzymała mały upominek.
Przejdź do galerii, aby obejrzeć zdjęcia!